Havalandırma İzolasyon Uygulama

Havalandırma İzolasyon Uygulama

Havalandırma İzolasyon uygulama, Havalandırma Kanal İzolasyonu, Tesisat izolasyonu, Havalandırma İzolasyon uygulamaları ile hizmetinizdeyiz. Her çeşit havalandırma sisteminde ısı ve enerji kayıplarınızı en aza indirebilirsiniz. Tasarruf için havalandırma sisteminize izolasyon ve yalıtım yapmak kaçınılmazdır.

Hava Kanallarında Sızıntılar Havalandırma İzolasyon Uygulama

Kanal sisteminde hava kaçak miktarının istenilen limitler içinde olması aşağıda belirtilen hususlar açısından önemlidir.

• Gereğinden büyük veya az verimli cihazların kullanılması sonucu ortaya çıkabilecek ilave enerji maliyetinin bertaraf edilmesi ve enerjinin boşa kullanılmasının engellenmesi • Hava kaçağının çok yüksek olması neticesinde hava dağılımının sağlanması için gereken ilave işçilik maliyetinin engellenmesi

• Hava kaçağına bağlı olarak sesin minimuma indirilmesi

• Özellikle frekans değiştiricilerin kullanıldığı sistemlerde karşılaşılan problemler Sıfır kaçak tehlikeli gazların dağıtım sistemlerin de aranan özellik olmakla birlikte normal uygulamada amaç değildir. Böyle bir amaç çok fazla işçilik ve zaman alacağından maliyeti çok fazla artıracaktır. Hava Kaçağı – Alan ilişkisi Yuvarlak veya dikdörtgen kanallarda hava kanalındaki kaçak miktarı, her ne kadar değişen kanal ebadına veya kullanılan fittings sıklığına göre değişse de pratik olarak hava kanalı alanıyla orantılı değişmektedir.

Hava Kaçağı Alan İlişkisi 

Yuvarlak veya dikdörtgen kanallarda hava kanalındaki kaçak miktarı, her ne kadar değişen kanal ebadına veya kullanilan fittings sıklığına göre degişsede pratik olarak hava kanalı alaniyla orantılı degişmektedir.

Hava Kaçağı Basınç İlişkisi 

Verilen bir basıncta dikkate alınan kanal alanının bir orifisinde olan hava kaçağı, orifisin şekline göre değişecektir. Monte edilen kanal sisteminde kacak orifisleri değişik ölçülerde olacaktir. Dolayısıyla basınç / hava kaçağı bağlantısı ile ilgili kesin bir değer verme imkanı yoktur. Ancak yapılan testler göstermiştir ki hava kaçağı basıncın 0,65 gücü ile orantılıdır. Bu değer EUROVENT tarafından 2/2 dökumanin hazirlanmasında kabul edilmiştir.

Kapalı alana sahip işyerleri günde en az bir kere olmak üzere tüm odaları havalandırılmalıdır. Ayrıca çalışılan ortamda bulunan gazların ve kötü kokuların yoğun olması havanın sık sık tazelenmesi gerektiğini göstermektedir. Bunun için bir havalandırma sistemi şarttır.

ADA BACA HAVALANDIRMA 

adabaca

Yorum yaz

Hemen Ara