Toz Toplama Sistemleri

Toz Toplama Sistemleri

Toz Toplama Sistemleri; işin ve çalışma gerçekleştirilen yerde toz, duman, metal buharı, buğu ve gaz gibi havayı kirleten maddelerin bir yerde toplanmasıdır. Bu kirlerin oluştukları yerde ortama yayılmadan oluşma merkezinde temizlenmelidir. Bu kirleticilerin havadan tamamen emilmesi mümkün olmasa da insan sağlığını kötü etki göstermeyecek seviyelere çekilebilir. Bunun için toz emme sistemleri kullanılır.

Havalandırma sistemlerinin gün geçtikçe teknolojinin gelişimiyle birlikte alternatifleri, çeşitleri ve yardımcı üniteleri de artmaktadır. Temiz bir ortamda çalışmak öncelikle çalışanların sağlığı ve daha sonra iş verimliliği açısından çok önemlidir. Endüstriyel toz toplayıcı sistemleri farklı model ve çeşitleri ile satışını gerçekleştirmekteyiz.

Toz Emiş üniteleri, özellikle endüstride kullanılır. Makinelerin çalışması ve insan hareketleri ile ciddi miktarda oluşan toz insan sağlığını tehdit ediyor. Çalışanların sağlığı ve verimli bir çalışma sağlanması için toz emme sistemleri kullanılır.

Yapılan işin sonucunda ortaya çıkan kir ve toz ortama yayılmadan oluşma noktasından emilerek atılır. Bu sayede işçilerin soluduğu hava temiz ve sağlıklı olur. Çalışılan ortamda oluşan kirleticiler toz emiş sistemleri emiş gücü sayesinde sisteme çekilerek toz tutucu filtrelere aktarılır. Bu filtreler zararlı hava kirleticileri tutarak havanın temizlenmesini sağlar.

Emiş ve Emme Sistemi Çalışma Prensibi

Toz emme sistemleri çeşitli güç ve filtre seçenekleri ile sunulur. Toz toplayıcı sistemler seçerken çalışılan ortamda oluşan hava kirleticileri dikkate alınmalıdır. Kimyasal gazlar salınan bir ortamla, talaş tozu olan bir ortamda kullanılacak toz toplama filtreleri farklı özelliklerde olmalıdır.

Toz emme sistemlerinde oluşan tozları depolamak ve tozsuz olarak çıkartmak amacıyla taşıma sistemlerinden yararlanılır. Büyük boyutlu endüstriyel tesislerde filtrelerde toplanan tozlar merkezi bir siloya aktarılmakta, buradan tanker veya silobaslar ile tahliye edilebilmektedir.

Toz Emme Ünitesi Ekipmanları

Akrobat-Kol
Akrobat-Kol
  • Kartuşlu Toz Toplama
  • Torbalı Toz Toplama
  • Torbalı Eko Toz Toplama
  • Titreşimli Elekler
  • Toz Tutma Siklonları
  • Akrobat Kollar (Ahtopot Kol )
  • Diğer Ekipmanlar

Toz Toplama ve Emiş Sistemleri Fiyatları

Firmamız proje ve keşif hizmetleri tamamen ücretsizdir. Toz toplama Emiş Sistemleri fiyatları için Lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Hemen Ara