Otopark Havalandırma Sistemleri

Otopark Havalandırma Sistemleri

Otopark Havalandırma Sistemleri  karbonmonoksit başta olmak üzere, araç motorlarında yanma sonucu meydana gelen egzoz gazlarını atmosfere atmak ve çıkacak bir yangın durumunda dumanı tahliye etmektir. Açık olarak kabul edilen otoparklarda havalandırma ve duman tahliye sistemlerine ihtiyaç duyulmaz. Bir otoparkın açık veya kapalı olduğu ise dışarıya olan açıklık alanına göre belirlenir. Kriter olarak bazı yönetmeliklerde açıklığın dış duvar alanına oranı esas alınırken, bazı yönetmeliklerde açıklığın döşeme alanına oranı esas alınmaktadır.

Ada Baca Havalandırma olarak her türlü otopark havalandırması egzoz gazlarını otopark ortamından atmak ve taze havayı otopark ortamına salıvermek işlemini yapan sistemleri kuruyoruz.

Otopark Havalandırma Nedir?

Otopark Havalandırma Sistemleri
Otopark Havalandırma Sistemleri

Otopark havalandırma sistemleri, günümüzde çok katlı kapalı otoparkların sayıları her geçen gün artması ile birlikte giderek önem kazanmaya başlamıştır. Genelde yoğun insan kalabalıklarının ziyaret ettiği, sinema, tiyatro, alışveriş merkezleri, hava alanları, otogarlar gibi komplekslerin bodrum ve zemin katlarında ya da yanı başlarındaki çok katlı yer altı otoparkları, şehir merkezlerindeki otopark ihtiyacına cevap vermeye çalışmaktadır. Bu gibi otoparklarda ziyaretçilerin yoğun olduklarında olası bir yangın ve acil durum kaçışlarında anında devreye girmesi gereken sistemlerin önemini arttırmaktadır. Duman kontrol sistemleri bu bağlamda otoparklardaki kalabalık kitlenin hayatını koruyacak önemli sistemlerden biridir.

Kapalı Otopark Havalandırma Nasıl Uygulanır

Firmamız, oto park havalandırma sistemleri ve mekanik tesisat alanında uzun yıllar hizmet vermiş ve alanında uzmanlaşmış ekiplerimiz ile bir çok projeye imza atmıştır.

Otopark mekan keşfini yapıp, ortamın mimari özelliğini ve estetik yapısını da dikkate alarak kaliteli ve son derece mükemmel bir havalandırma kurulumu yaparak temiz hava almasını sağlayabiliriz.

Özellikle de yer altı ve yer üstü katlı otoparkları temiz hava alması için en iyi sistemin kurulması gerekmektedir. Bugüne kadar yapmış olduğumuz havalandırma sistemleri müşterilerimizi ve çalışanlarını memnun etmiş ve yarı yolda asla bırakmamıştır.

Havalandırma fanı, havalandırma kanalı, havalandırma menfezleri, havalandırma bacası, havalandırma borusu.

Havalandırma panjuru, havalandırma davlumbazları, havalandırma tesisatı ve cihazlarını firmamız birinci sınıf yerli üretim ile ileri teknoloji kaliteyle sunmaktadır.

adabaca

Yorum yaz

Hemen Ara