Karbon Filtre

Karbon Filtre Sistemleri

Karbon filtre; her çeşit kokuya karşı uygulanan bir filtre türüdür. Bunlar boyama kabinlerinde , mutfaklarda , biogaz arıtmada kullanılmaktadır. Aspiratör, davlumbaz, meyve depoları, gıda endüstrisi, otomotiv endüstrisi, solvent depoları gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

3-4 mm küçük silindir  yapıya sahip olan aktif karbonlar, kartuş ve kaset dediğimiz guruplarda doldurulabilen filtrelerdir.  Koku tutma özelliği oldukça yüksektir.

Koku ve Duman Filtreleri

Firmamız, koku ve duman filtreleri, havalandırma filtreleri, kaset filtreler, aktif karbon filtreler, karbon-filtre, hepa filtre satış uygulama ve montajı yapmaktadır.

Aktif karbon filtrenin gaz moleküllerini yakalama ve tutma özelliği vardır. Aktif karbonlar filtrenin yüzeyi milyonlarca ufak gözenekten oluşmaktadır. Bu gözenekler sayesinde birçok koku yayan zehirli gazlar yakalanır. Aktif karbon filtreler kullanıldığı ortam havası kirliliğine ve kullanım sıklığına bağlı olarak değiştirilmelidir. Örneğin, sigara içilen bir ortamda aktif karbon filtrelerin 3 ila 6 ayda bir değiştirilmesi gerekmektedir. Aktif granül karbon filtreler ağır kokuların oluştuğu mekanlarda koku tutucu filtreler olarak kullanılırlar. Aktif granül karbon filtrelerde, filtre kirlendiğinde sadece granül karbonlar değiştirilir. Filtrenin hücrelerini değiştirmeye gerek yoktur.

Havalandırma Karbon Filtre Çeşitleri

Havalandırma kanal filtreleri, G2, G3, G4 panel tipi kaset filtreler, aktfif granül karbonlu kartuş tip filtreler, rulo elyaf filtre modelleri, yağ tutucu g2 filtreler, metal filtreler şeklindedir.

Aktif karbon kartuş filtreler 40-45 cm silindirik yapıya sahip olan, bağlantı noktaları pimlerden oluşmaktadır. Bağlantı tablaları 4-8-16 lık tır.

Aktif  karbon kaset filtreler galvaniz sacdan yapılan filtrelerdir istenilen ölçülerde imalatımız mevcuttur.

Aktif karbon filtreler, emdirilmiş elyaf  daha çok kaset tipi uygulamalarda kullanılır.

İstenilen ölçü ve kullanım alanlarına özel olarak aktif karbonlu (koku tutucu filtre) uygulaması yapabilmekteyiz.

Ada Baca Havalandırma 

Firmamız sanayi ve endüstriyel havalandırma hizmeti ile 2013 yılından itibaren sektörde büyük adımlar ile hayatına devam etmektedir.

İstanbul Tuzla  ve Gebze Kocaeli bölgesinde daha çok faaliyet gösteren firmamız bir çok projeye imza atmıştır.

Hem kamu hem özel sektörde bulunan bir çok kurum ve firmaya iş ortağı olduk.

Firmamız gelişen sektörü yakından takip ederek; teknolojik atılımlar yapmaktadır. Son sistem havalandırma sistemleri imalat ve montaj işleri ile hizmetinizdeyiz. Tecrübeli ve eğitimli kadromuz ve başarılı projelerimiz ile iş ortağınız olmaya talibiz.

Firmamız proje ve keşif hizmetleri tamamen ücretsizdir. Lütfen bizimle ÜCRETSİZ KEŞİF için İletişime geçiniz.

Telefon : 0532 702 58 39

Telefon :  0533 700 75 54

E Posta:   info@adabaca.com.tr

Adres  Merkez : Şifa Mahallesi Güneş Sok: No: 30 TUZLA/İSTANBUL

Şube : Çayırova Mahallesi Fatih Caddesi No:42/A  GEBZE/KOCAELİ

adabaca

Yorum yaz

Hemen Ara