Hücreli Fanlar

Hücreli Fanlar

Hücreli Fanlar ; Sinema, toplantı, kütüphane gibi sessizliğin olması gerekli yerlerde, hava sirkülasyonunun yapılması için hücreli fan, diğer fanlardan daha sessiz çalıştığı için, daha çok tercih edilir. Cihazdaki filtreler pis havanın alınıp, temiz havanın mekanla buluşması için dağıtım yapar.

Hücreli Tip Fan Çeşitleri

  • Sık Kanatlı Kabinli Fanlar
  • Seyrek Kanatlı Hücreli Tip Fanlar

Kabinli Fanların Tercih Sebebi

Hücreli sistemin bir diğer tercih sebebi ısınmaya ve soğumaya ihtiyaç olmayan kapalı alanlarda havalandırmanın doğal olarak gerçekleştirilmediği alanlarda fana ihtiyaç duyulduğundan, hücreli aspiratör tercih edilir. Çok geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir. Hava kanalı bağlantısı yapılarak farklı mekanlarda istenilen ölçüde havalandırma yapılmasını sağlar. Sinema, toplantı, kütüphane gibi sessizliğin olması gerekli yerlerde, hava sirkülasyonunun yapılması için kullanılan hücreli fan, diğer fanlardan daha sessiz çalıştığı için, daha çok tercih edilir.

Kabinli Fanların Çalışma Prensibi

Havalandırma, ısıtma ve soğutma sistemlerinde hava sirkülasyonunu sağlamak (ortam havasının fizyolojik özelliğine göre, düşük veya yüksek emiş ve üfleme yapmak, ortamın havasını tazelemek, temizlemek veya yenilemek) için kullanılan, elektrikle çalışan fan çeşitlerinden biridir.
Havalandırma için ortamın havasını steril etmekte kullanılan elektrikli fanlar hücreli aspiratör olarak bilinmektedir. Bu fan izole edilmiş bir kabinde korunaklı bir dış cephenin içinde yer alır. Tam sızdırmazlığı özel contalama sistemiyle sağlanır. Böylece yağmur, toz gibi etkilerden etkilenmez. Kaset filtreli veya filtresiz olarak kullanılır. Filtreler toz tutucu, metal yağ tutucu, ganül, karbon, koku giderici ve lif tutucu olarak çeşitlenmiştir.

Hücreli Fan Gosb Gebze Havalandırma Tuzla Hücreli Fan Tuzla Hücreli Fan Gebze Hücreli Fan Gebze Hücreli Fan

adabaca

Yorum yaz

Hemen Ara