Baca Sistemleri

Baca Sistemleri

Baca Sistemleri Tuzla İstanbul ve Kocaeli Gebze’ye başta olmak üzere Adapazarı Sakarya İzmit Düzce (Bacacı) tüm Marmara  Bölgelerine baca sistemleri alanında hizmetimiz vardır. Tüm baca sistemlerine gelişmiş ekipmanlar ile yerinde inceleme ve profesyonel teknik servis hizmetleri sunmaktayız.

Ada Baca Havalandırma sistemleri uzman kadrosu ile uluslararası TS EN 15287 -1 ve -2 standartlarına göre montaj ve montaj sonrası periyodik bakım hizmetleri vermektedir. Uzman mühendislerimiz tarafından hazırlanan projeler, ihtiyaçlarınıza uygun olarak tasarlanmaktadır. Ada Baca Sistemleri bünyesinde barındırdığı mühendisler ile profesyonel hizmet kalitesini müşterilerine sunmaktadır.

Baca Çeşitleri

  • Doğal Gaz Bacası
  • Çelik Baca
  • Tek Cıdarlı Baca
  • Çift Cıdarlı Baca 
  • Lokanta Restaurant Bacası
  • Fırın Bacası
  • Sanayi Tipi Baca

Çift Cidarlı ; Bu tarz bacalar genellikle bina dışı uygulamalarda, büyük , kendi kendini taşıyan baca sistemlerinde konstrüksiyon yardımı ile taşınan baca sistemlerinde kullanılırlar. Özel İşlemden geçirilmiş paslanmaz çelik veya alüminyum dış cidar, TIG kaynak ile birleşim yerlerinde minimum korozyon, sızdırmaya karşı güvence, şık görünüm sağlar.

Tek Cidarlı ; Tek Cidarlı Baca sistemi, yapı içerisindeki baca gazı sıcaklığı düşük yakma sistemleridir. Tuğla baca kılıf olarak kullanılır. Paslanmaz çelikten, argon kaynaklı olarak imal edilmektedir. Düşey yük alt ana taşıyıcı üzerinde taşınır ve modüller birleştirme kelepçeleri ile birleştirilirler ve montajı son derece kolaydır. Ayrıca ısıl genleşmeleri karşılayacak ayarlanabilir parçalar, düşey yükü karşılayacak ara taşıyıcılar ve bacaların sertliğini sağlayan duvar tip tutucu kelepçeler belirli mesafelerde kullanılmaktadır. Tek cidar baca sistemlerinde ısıl geçirgenlikler yüksek olduğundan ısı kayıpları söz konusudur ve bu çekişine negatif yönde etki etmektedir.

 

adabaca

Yorumlar (1)

YORUM YAZ

Yorum yaz

Hemen Ara